menu

Serwis internetowy komsta.pl

Zobacz jak stworzyliśmy rozbudowany serwis internetowy dla producenta okien i drzwi.

Wyzwanie

Komsta to producent okien i drzwi z 30-letnim doświadczeniem, który zgłosił się do nas z potrzebą stworzenia kompleksowego serwisu internetowego, który pozwoliłby na zaprezentowanie oferty w optymalny sposób. Jednocześnie naszym celem było stworzenie serwisu, który byłby spójny z wcześniej ustaloną strategią marki i identyfikacją wizualną.

Realizacja

Stworzyliśmy nowoczesny serwis internetowy, który przedstawia ofertę  i firmę w przejrzysty, imponujący sposób. Nowy serwis zawiera ponad 300 stron, system CMS, strefę logowania, konfigurator produktu i wiele więcej funkcjonalności spełniając oczekiwania klientów firmy Komsta i ułatwiając proces zakupowy. Serwis oparty na systemie Webflow oprócz wyróżnienia szybkością i designem, pozwala na szybką i łatwą modyfikację i zwinne dostosowywanie działań do zmieniającego się rynku. 

komsta serwis internetowy webflow

Stronę wyróżnia kilka cech:

1. Wyjątkowy DESIGN

Nowoczesny design daje użytkownikom poczucie obcowania z firmą nowoczesną, budzącą zaufanie i nadążającą za aktualnymi trendami. 

2. Wyjątkowa SZYBKOŚĆ

Strona ładuje się błyskawicznie pomimo tak wielu funkcjonalności, co sprawia, że klienci nie muszą na nic czekać!

3. Dostosowanie do strategii marki

Wprowadzenie odpowiednich rozwiązań na stronie wpływa na budowanie zaufania u klienta, a także na poczucie profesjonalizmu. Całość pokazuje także skalę biznesu. 

4. Rozwiązania wspierające sprzedaż. Oto wybrane funkcjonalności:

Konfigurator

Komsta oferuje swoim klientom szeroki wybór w kwestii kolorystyki oklein okien PVC i PVC-Aluminium. Wyzwaniem przed jakim stanęliśmy, było zaprezentowanie tych możliwości w jak najbardziej przejrzysty i atrakcyjny sposób. Zależało nam, aby rozwiązanie to mogło działać na wyobraźnię klienta, który widziałby nie tylko próbkę danej okleiny, a porównanie ich naniesionych bezpośrednio na wizualizację okna. Tak powstał konfigurator, który umożliwia swobodną modyfikację koloru okleiny i klamki. Dodatkową funkcją jest przybliżenie, które umożliwia przyjrzenie się okleinie bardziej szczegółowo. Moduł ten przyczynia się do podjęcia łatwiejszej decyzji podczas wyboru koloru okleiny, a także porównania, która z nich będzie najlepiej prezentować się z daną klamką, co rozwiewa wątpliwości i wspiera sprzedaż.


Porównywarka okien

Szeroka gama i różnorodność oferty producenta stworzyła potrzebę rozwiązania, które pozwoliłoby na łatwe porównywanie produktów przez klientów. Tak powstała porównywarka, za pomocą której zostają zestawione ze sobą 3 wybrane okna. To pozwala klientom w jednym miejscu zestawić ze sobą dowolne produkty, bez konieczności zagłębiania się w szczegółowe informacje i łatwiej podjąć decyzję na temat wyboru konkretnego produktu.


Filtrowanie produktów

Kolejnym rozwiązaniem, którego nie sposób pominąć, to funkcja filtrowania produktów. Co Użytkownik może w łatwy sposób znaleźć produkt, którego szuka, wprowadzając takie informacje jak system profili, klasę energooszczędności, głębokość zabudowy ramy czy innowacje. 


Co ważne, wybranie filtrów nie przeładowuje całej strony, co jest unikalne na tle praktycznie wszystkich serwisów internetowych. 

Aby narzędzie to pozytywnie wpływało na user experience, filtry zostały szczegółowo dostosowane do typu produktu, tak by klient mógł w jak najszybszy sposób zawęzić pole swoich poszukiwań do minimum. Nadmiar możliwości może skutkować irytacją ze strony użytkownika, której filtry doskonale przeciwdziałają; dają także kontrolę nad procesem wyboru, a później zakupu, dlatego nie mogło ich zabraknąć również na stronie Komsty.

Moduły z wyposażeniem

Oprócz głównych produktów, czyli drzwi, okien czy fasad aluminiowych, producent oferuje także szeroką gamę wyposażenia: szyby, klamki drzwiowe, klamki okienne, okucia. Wyzwaniem było takie przedstawienie tych akcesoriów, by użytkownik nie musiał zastanawiać się nad jego kompatybilnością z oknem czy drzwiami. Dzięki rozwiązaniu w postaci modułów dostępnych na podstronie danego produktu, klient dostaje jasną informację na temat domyślnych klamek, szyb czy okuć dla danego modelu.


Strefa logowania

Klientowi zależało na wprowadzeniu strefy, do której dostęp otrzymają tylko wybrani klienci. Jej przeznaczeniem było dzielenie się w nim informacjami, plikami i kontaktami dostępnymi tylko dla konkretnej grupy odbiorców, w tym przypadku dystrybutorów. Tak powstał panel profesjonalisty, czyli strefa rejestracji i logowania, której dostępem zarządzają pracownicy Komsty.  System jest prosty i prowadzi użytkownika w każdym kroku, od rejestracji konta, po funkcje zmiany hasła, logowania czy samego korzystania z panelu.

komsta serwis internetowy webflow
komsta serwis internetowy webflow
komsta serwis internetowy webflow
komsta serwis internetowy webflow
komsta serwis internetowy webflow

Podsumowanie

Dzięki wykorzystaniu pełni potencjału systemu Webflow oraz stworzeniu przez nas serwisu w zgodzie z wcześniej przemyślaną strategią marki powstał serwis, który wspiera biznesowe cele. Szereg unikalnych cech takich jak design, szybkość czy funkcjonalności pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji. Serwis stanowi centrum marketingu i pomaga konwertować. 

Chcesz poznać ofertę?

Oferta

Opinie

Czego potrzebujesz?